O Susie

Zakladatelka značky 100% PURE® a produktový vývojář 100% PURE®, paní Susie Wang, jako malá žila se svou babičkou gejšou v Japonsku a tak Susie rozhodně nevyrůstala jako typické dítko. Už ve svých pěti letech byla Susie zaníceným zahradníčkem, který si pěstuje své vlastní bobulky na výrobu pleťových masek. Namísto klasické západní výuky se věnovala studiu bylinek, čajových lístků, saké, stromů, květin a dalších pokladů přírody... Tohle všechno mohlo stát za založením 100% PURE®.

Aby nenechala babička svou milovanou vnučku kráčet ve svých šlépějích, poslala ji již v jejích patnácti letech za oceán do San Francisca. Osamělá a tesknící po domovu trávila Susie svůj čas prací dobrovolníka v útulcích pro zvířata. Láska ke zvířatům Susie vydržela dodnes a jejím životním úkolem se stala pomoc tolika zvířatům, kolika jen bude v jejích silách.

Během studií na University of California v Berkeley se Susie podařilo nalézt způsob, jakým stabilizovat všechny přirozené složky v kosmetických přípravcích a ochránit je před oxidací a tuto technologii si nechala záhy patentovat. Jakmile byla metoda patentována, začala ji s nabídkou práce nadbíhat jedna z největších kosmetických společností na světě. Susie na nabídku kývla a tak se z ní v této společnosti stal produktový vývojář a sama vytvářela složení výrobků péče o pleť.

Byl typický den v laboratoři a Susie právě pracovala na „příštím úžasném očním krému“. Omylem se jí povedlo na stůl převrhnout lahvičku s chemikálií, která měla být v krému obsažena. V několika málo minutách chemikálie rozleptala kousek stolu. V údivu a šoku, že složka měla být použita při výrobě kosmetiky a přitom dokázala doslova vykousnout kus stolu, Susie začala pátrat po odpovědích. Brzy zjistila, že u mnoha těchto chemických složek hojně využívaných v kosmetickém průmyslu byl prokázán vliv na vznik rakoviny, nádorů, podráždění a dalších poruch a poškození kůže. Navíc vedle použití toxických chemikálií, Susie byla svědkem, že v propagovaném produktu je vždy ve skutečnosti pouze zlomek aktivní látky a zbytek je tvořen vodou, zahušťovadly, emulgátory a dalšími levnými plnidly s cílem snížení nákladů na výrobu.

Krom toho byla Susie pobouřena tvrzením mnoha společností „Netestováno na zvířatech“ a to z jednoho důvodu. Ačkoliv finální složení produktu samotné na zvířatech testováno nebylo, většina jednotlivých složek testována na zvířatech naopak je.

Přes nabídky za miliony dolarů, Susie se po odhalení procesu průmyslové výroby kosmetiky rozhodla jít za svým přesvědčením a svůj život tak povýšila na misi za vytváření čistých, efektivních produktů, které nejsou kruté k ničemu živému.

Geniální nápad využití barevných pigmentů z ovoce a zeleniny v dekorativní kosmetice Susie dostala, když na své bio zahrádce sbírala ostružiny a ty jí krásně obarvily její prsty. Tento nápad s využitím v kosmetice je dosud opravdu převratný a je jednou z nejvýznamnějších inovací v oblasti dekorativní kosmetiky. Jakákoliv jiná kosmetika obsahuje buď syntetická barviva nebo minerály. Proč jsou pigmenty z ovoce a zeleniny tak velká věc? V těchto barvivech jsou obsaženy všechny antioxidanty a vitamíny, které ovoce a zelenina obsahuje a Vy si tyto výživné složky nanášíte přímo na pleť! Od tohoto objevu Susie vytvořila kompletní řadu zcela přírodní patentované kosmetiky obsahující ovocné a zeleninové pigmenty a dala jí jméno 100% PURE®.

 

 

Zakladatelka firmy Susie Wang

Newsletter - Zadejte email:
Copyright © 2009 - 2018 100% PURE CZ / Všechna práva vyhrazena