Home Info Dotazy

Dotazy 100% Pure

Proč 100% čisté?
„Celkem 60% na povrch pokožky nanášených kosmetických výrobků je pohlcováno pokožkou přímo do krevního oběhu." - dle výzkumu Dr. Nancy Lonsdrof, M.D. lékařky z lowa. „Kosmetické produkty by proto měly být spotřebovávány se stejnou opatrností, s jakou si vybíráme potraviny ke snídani." - Duben 2006, výtisk Womans Health Magazine. V kosmetických produktech je mnoho toxických chemikálií, které dle důkazů provedených klinických studií způsobují rakovinu, nádory, vrozené vady, hormonální nerovnováhu, poruchy učení, podráždění a spousty různých onemocnění pokožky. Výrobky 100% PURE® (kromě Krémových laků na nehty) jsou skutečně 100% čisté – bez surovin ropného původu, syntetických konzervantů, emulgátorů, barviv a parfémů, tenzidů nebo dalších nezdravých toxinů.

Proč Vegan?
Milujeme zvířata a odmítáme podporovat cokoliv, co jim může ublížit. To je důvod, proč žádné ze složek našich produktů nikdy nebyly testovány na zvířatech. Všechny naše štětce na dekorativní kosmetiku jsou ze syntetických vláken, to znamená, že nebylo ublíženo žádnému zvířeti kvůli získání jejich srsti. Výrobky 100% PURE® jsou naprosto veganské (s výjimkou použití medu, propolisu včelího vosku v receptuře, pak jsou vegetariánské).

Proč nepoužíváme umělou parfemaci a umělé vůně?
Parfémy a umělé vůně jsou syntetickými chemikáliemi, které nemají žádné léčebné nebo aromaterapeutické hodnoty. Výrobky 100% PURE® voní tak rozkošně proto, že to co cítíte, je opravdové. Báječná aromata ve výrobcích 100% PURE® jsou ze skutečného ovoce, čistých esenciálních olejů a jsou absolutně čisté. Ve výrobcích 100% PURE® nejsou nikdy žádné syntetické vůně.

Proč nepoužíváme zahušťovadla a emulgátory?
Protože jsou to jen levná plnidla. Výrobky 100% PURE® nejsou nikdy ředěné vodou, alkoholem, zahušťovadly, emulgátory nebo jinými plnidly. Namísto toho jsou výrobky 100% PURE® naprosto koncentrované a to znamená, že jsou nejúčinnější.

Receptura 100% PURE® je založena na antioxidantech. Proč jsou antioxidanty tak důležité?
Volné radikály, jako např. ze slunečního záření, smogu, cigaretového kouře aj., na nás útočí a způsobují stárnutí, vrásky i rakovinu. Látky, které mají schopnost volné radikály zničit, resp. blokovat, se nazývají antioxidanty. Naše pokožka potřebuje antioxidanty pro větší ochranu před škodlivým slunečním zářením a před ostatními škodlivými volnými radikály.

Jaká je doba spotřeby výrobku po jeho otevření, když nebyly použity žádné chemické konzervanty?
Na každém produktu je uveden symbol otevřené nádobky PAO (Period After Opening), kde je uvedena číslice a za ní písmeno M, např. 6M. Symbol znamená, do jaké doby po otevření výrobku by se měl tento výrobek spotřebovat. Pokud je uvedeno 6M, pak do 6 měsíců po otevření. Dáváme přednost přírodním konzervantům před těmi chemickými. Využíváme jedinečnou technologii ke stabilizaci oxidace u činných složek výrobků a máme také patent na 100% přírodní konzervační systém, který je založen na využití zimolezu japonského, tymiánu, oregána, vodilky, rozmarýny, levandule a vysoké koncentrace vitamínů a antioxidantů, které v celku zabraňují rychlé zkáze produktů. Vyrábíme ve velmi malých dávkách, s minimálními skladovými zásobami.

Co znamená 100% PURE®?
V kosmetických přípravcích je spousta toxických chemikálií, u kterých bylo díky klinickým testům prokázáno, že mohou způsobit rakovinu, nádory, podráždění a další onemocnění pokožky. Výrobky 100% PURE® (kromě Krémových laků na nehty) jsou, jak už název vypovídá, 100% čisté. To znamená, že v nich nenaleznete žádné umělé chemikálie, chemické konzervanty, umělá aromata, umělá barviva, agresivní čistící složky nebo jiné toxické látky. Kosmetika 100% PURE® je skutečně zdravá výživa pro Vaši pokožku.

Jsou přípravky 100% PURE® vhodné pro citlivou pokožku?
Protože výrobky 100% PURE® neobsahují žádné drsné tenzidy, chemické konzervační látky ani syntetické vůně (parfémy s obsahem ftalátů), které mohou dráždit pokožku, jsou perfektní pro citlivou pokožku.

Co jsou ovocné pigmenty?
Ovocné pigmenty jsou látky, které dělají jahody červenými nebo borůvky modrými – ovocné pigmenty jsou ovocná barviva. Všechny kosmetické přípravky 100% PURE® získávají svoji barevnost právě z ovocných a zeleninových pigmentů. V těchto pigmentech naleznete všechny vitamíny a antioxidanty. 100% PURE® přináší tyto zdravé látky do své kosmetiky díky vlastní patentované technologii rostlinného pigmentování. To je také důvod, proč mezi produkty naleznete Ostružinovou řasenku (řasenka s pigmenty z ostružin), Lesk na rty Granátové jablko a víno (lesk s barevnými výtažky z granátového jablíčka a hroznového vína) nebo Brusinkovou tvářenku (tvářenka s barevnými výtažky z brusinek). Skvělá věc na produktech 100% PURE® je, že všechny tyto zdravé vitamíny a antioxidanty z ovoce si nanášíte přímo na svou pleť, která je dále dokáže vstřebat do těla.

Proč jsou sprchové gely řídké?
Naše sprchové gely neobsahují zahušťovadla, emulgátory ani žádná jiná levná plnidla. Sprchové gely v tubách doporučujeme používat s koupelovou houbičkou.

Jsou přípravky bezlepkové? Pokud ano, odkud pochází vitamín E?
Většina našich produktů (kromě Prodlužujících řasenek) je bezlepkových. V této otázce jsme velice ohleduplní a citliví, jelikož jsme si vědomi, že spousta lidí trpí alergií na lepek. Vitamín E, běžná složka kosmetických výrobků, obsahuje lepek, ale ve 100% PURE® používáme vitamín E získaný z rýžových otrub lisovaných za studena. To znamená, že takto získaný vitamín E lepek neobsahuje.

Jsou cukry, másla a soli nerafinovány?
V našich produktech naleznete pouze ingredience organického původu nejvyšší kvality. Rafinováním (čištěním) složek dochází ke ztrátě všech výživných látek a minerálů. To je důvod, proč složky, které při výrobě přípravků 100% PURE® používáme, jsou nerafinované a obsahují tak všechny své přirozené benefity.

Jaké UV filtry používáme v opalovacích přípravcích?
100% PURE® používá 100% minerální filtry oxid titaničitý a oxid zinečnatý bez nanočástic - nepronikají do těla, ale odráží UV záření již na povrchu pokožky a předchází tak alergickým reakcím a podráždění kůže, které mohou způsobovat syntetické UV filtry spolu s umělými konzervanty, emulgátory a parfémy. Každou dávku krémů proti slunci, kterou vyprodukujeme, necháváme testovat laboratoří třetí strany, abychom se ujistily o minimální výši ochranného faktoru (SPF).

Jsou přípravky 100% PURE® bezpečné pro děti?
Vzhledem k tomu, že výrobky 100% PURE® neobsahují žádné syntetické látky, chemikálie, parabeny, sulfáty, umělé vůně, barviva ani ftaláty, jsou přípravky 100% PURE® bezpečné pro děti.

Co znamená označení 10-free u laků na nehty?
Susie se bohužel nepodařilo vytvořit 100% přírodní a zároveň kvalitní lak na nehty, ale radila se svými zákazníky a ti souhlasili, že pokud se jí podaří vyrobit co nejméně toxický lak na trhu, tak jej podpoří. Takže Susie byla schopná eliminovat 10 nejvíce škodlivých složek: formaldehyd, toluen, DBP, kafr, formaldehydovou pryskyřici, xylen, parabeny, parfémy, ftaláty a živočišné složky a vytvořila tak laky bez těchto složek, tedy laky na nehty s označením 10-free.