Home Info Zakladatelé 100% PURE®

Zakladatelé 100% PURE®

Zakladatelé 100% PURE®

SUSIE WANG, ZAKLADATEL, PRODUKTOVÝ VÝVOJÁŘ 100% PURE®

"Mým posláním je tvořit absolutně nejzdravější, nejčistší a nejvýživnější receptury."

Zakladatelka značky 100% PURE® a produktový vývojář 100% PURE®, paní Susie Wang, se narodila a vyrůstala v Soulu v Jižní Korei a rituální korejskou péči o pleť praktikuje od doby, kdy byla dítětem. Susie byla zaníceným zahradníčkem, který si pěstuje své vlastní bobulky na výrobu pleťových masek. Namísto klasické západní výuky se věnovala studiu bylinek, čajových lístků, saké, stromů, květin a dalších pokladů přírody. Svou náklonnost vůči kreativitě mohla vysledovat od svého otce, který byl šéfkuchařem v Japonsku a v Jižní Koreji. Otcovou filozofií bylo při vaření používat jen čerstvé BIO suroviny a Susie byla schopná tento záměr přenést do výroby kosmetiky.

Ve věku 5ti let se Susie i s rodiči odstěhovala do amerického San Franciska. Když Susie nastoupila jako čerstvý student na University of California v Berkeley, našetřila si peníze místo týdenních obědů a ve známém obchodním domě si koupila drahé sérum s vitamínem C. Brzy po otevření lahvičky si Susie všimla, že kdysi bílé sérum se změnilo na hnědé, což znamenalo, že vitamín C oxidoval. 

Během oxidace se účinnost vitamínu snižuje, přeměňuje se na volné radikály, které poškozují pokožku - což je úplný opak toho, co byste od této péče o pleť očekávali. Susie pak začala nakupovat další séra s vitamínem C a zjistila, že všechna séra měla stejný problém. Susie se zavázala k řešení tohoto problému a rychle objevila způsob stabilizace vitamínů tak, aby se zabránilo oxidaci a podala patenty na tento vynález.

Jakmile byly tyto patenty předloženy, Susie dostala záplavu nabídek pracovních příležitostí od několika největších kosmetických společností na světě. Přerušila studium na UC Berkeley a začala pracovat na vývoji produktů, recepturách, inovacích a technologiích pro 3 prestižní kosmetické firmy.

Chemické rozlití

Jednoho dne byla Susie v laboratoři a pracovala na receptuře úžasného očního krému. Omylem převrhla jednu lahvičku s chemikálií a ta se rozlila na laboratorní stůl. Během několika minut tato chemická skvrna drasticky narušila průmyslový laboratorní stůl. Susie se zeptala sama sebe: jaký vliv by měla tato chemikálie na jemnou lidskou pokožku, když poškodila takový tvrdý plastový stůl? Tehdy začala vyšetřovat a brzy zjistila, že při vyvíjení receptur konvenční kosmetiky se používají stovky nebezpečných chemikálií.

Netestováno na zvířatech (ne, opravdu!)

Nejen, že Susie zjistila, že se k výrobě kosmetických přípravků používají toxiny, ale byla zděšena, když zjistila, že spousta společností tvrdila "netestováno na zvířatech", což bylo většinou nepravdivé.

Tvrzení bez krutosti (cruelty free) někdy znamená, že konečný výrobek nebyl testován na zvířatech, ale jednotlivé složky na zvířatech testovány byly.

Každá chemická látka zaslaná do laboratoře byla doprovázena podrobnou zprávou o testování na zvířatech, která často poukázala na děsivé výsledky: například vznik nádorových buněk při testování na kůži potkanů. Susie byla hluboce znepokojena těmito poznatky a také skutečností, že tyto společnosti stále otevřeně tvrdí: netestováno na zvířatech. I když mohla být pravda, že konečný výrobek nebyl nikdy testován přímo na zvířatech, jednotlivé složky byly.

To byl konečný krok, který donutil Susie, aby opustila tyto velmi prestižní pozice a následně podala svou rezignaci všem třem společnostem.

Tyto rozrušující zážitky inspirovaly Susie k založení značky 100% PURE, tedy skutečně 100% přírodní pleťové kosmetiky vyrobené pouze z nejkvalitnějších ingrediencí a bez toxických, drsných chemikálií. Přesvědčila své dva obchodní partnery, Rica Kosticka (její přítel) a Jamese Wanga (její bratr), aby se připojili ke její misi a to revoluci proti toxickým chemikáliím v kosmetickém průmyslu. Značka 100% PURE vznikla v květnu 2005, v současné době má společnost více než 500 produktů, přibližně 200 zaměstnanců, 12 prodejen v USA a 8 akrové sídlo firmy napájené slunenční energií s názvem "Purity Park" v San Jose v Kalifornii.

Dalším z hrdých úspěchů Susie je objev a použití fruit pigments® (barevných pigmentů z ovoce) v kosmetickém průmyslu. Geniální nápad využití ovocných pigmentů v dekorativní kosmetice Susie dostala, když na své bio zahrádce sbírala ostružiny a ty jí krásně obarvily její prsty. 100% PURE používá ke zbarvení rtěnek, make-upů, tvářenek, řasenek, očních stínů a dalších výrobků dekorativní kosmetiky pouze ovoce a jiné zdravé rostlinné pigmenty. Nejen, že jsou ovocné pigmenty přírodní, jsou také plné vitaminů a antioxidantů, které nabízejí přirozeně se vyskytující, nutriční výhody pro pokožku.

Zatímco je Susie stále vedoucím kreativním a produktovým vývojářem 100% PURE, v roce 2017 se stala partnerem svého oblíbeného maloobchodního prodejce Anthropologie a společně vyvinuli certifikovanou BIO pleťovou kosmetiku Puristry. Susie také pracovala s Joshem Wadinskim na Plantioxidants: nové, certifikované BIO kosmetice bohaté na rostlinné antioxidanty a tato značka vstoupila na trh na podzim roku 2017.

 

JAMES WANG, ZAKLADATEL, COO 100% PURE®

"Jsem odhodlán vyrábět výrobky nejvyšší kvality."

James Wang

I když původně plánoval James Wang po ukončení studia svou budoucnost v oblasti investičního bankovnictví, jeho cesta se změnila, když se dozvěděl o vážných problémech v kosmetickém průmyslu. Inspirován svou sestrou Susie, James pomáhal vyrábět produkty 100% PURE a peníze, které ušetřil během studií na vysoké škole, použil jako základ na financování 100% PURE, což zahrnovalo platby za všechny stavební a provozní projekty a metody udržitelnosti společnosti. Jamese často najdete se špinavými rukami v nových stavebních projektech nebo v činnostech spojených s údržbou prostor kolem sídla společnosti v San Jose. Tento zaneprázdněný manžel a čerstvý otec tráví volný čas na golfovém hřišti, kde si užívá čerstvého vzduchu a samoty.


RIC KOSTICK, ZAKLADATEL, CEO 100% PURE®

"Mým cílem je provést největší, pozitivní změnu."

Ric Kostick

Jako student informatiky na UC Berkeley, Ric získal brzký start v kosmetické péči, a to po vytvoření řady šamponů pro teenagery. Sephora a Nordstrom okamžitě zavedly tyto výrobky a jeho inovativní design obalů se dostal do Muzea moderního umění. Vzhledem k tomu, že Ric ztratil 3 členy rodiny kvůli rakovině, začal se vroucně zajímat o zdravý životní styl. To ho přivedlo k otázce o použitých ingrediencích ve svých vlastních produktech a začal hledat revoluční metody pro formulování vysoce výkonných přírodních produktů. Ric našel odpověď v článku Forbes, ve kterém byla představena Susie Wang a její inovativní patent, který vytvořila. Později se Ric setkal s bratrem Susie Jamesem Wangem a všichni tři společně založili 100% PURE.