Home Info Netestováno na zvířatech

Netestováno na zvířatech

Výrobky 100% PURE® jsou Cruelty Free a převážně veganské.

Nepoužíváme zvířecí složky - kromě medu, propolisu nebo včelího vosku - pokud jej produkt obsahuje, žádným včelkám při jeho sbírání nebylo ublíženo. Výrobky s medem, propolisem nebo včelím voskem označujeme jako vegetariánské. V současné době se mění receptura všech výrobků na veganskou.

Nepoužíváme červené barvivo karmín, které se získává z vysušených těl samiček hmyzu Dactylopius Coccus. Dekorativní kosmetika 100% PURE® je jediná dekorativní kosmetika na světě vyrobená z barevných pigmentů z ovoce a zeleniny.

Nepoužíváme zvířecí srst. Štětce 100% PURE® jsou vyráběny z příjemných antibakteriálních syntetických vláken a jsou určeny jak veganům, tak i ostatním, kterým není lhostejný osud sobolů, norků, veverek, králíčků, lišek a dalších zvířat, jejichž srst je často pro výrobu štětců používána.

 

CRUELTY FREE (BEZ KRUTOSTI) NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH 

Značce 100% PURE® byl udělen celosvětově platný certifikát Human Cosmetics Standard (HCS).

Tento certifikát je zárukou, že jednotlivé ingredience ani konečné výrobky nebyly testovány na zvířatech a to nikde na světě. Tato pravidla jsou namátkově kontrolovány nezávislými audity.

Logo Leaping Bunny, králíčka ve skoku, značka 100% PURE® na obalech výrobků nepoužívá.

Leaping Bunny: http://leapingbunny.org/ 

V roce 2022 vedení firmy v USA odmítlo nadále platit za certifikát Human Cosmetics Standard, tudíž už nejsme uvedeni v seznamu. Stále však dodržujeme zásadu, že ingredience ani konečné výrobky nebyly testovány na zvířatech nikde na světě a toto můžeme doložit platnými dokumenty.

 

Leaping Bunny

 

Značka 100% PURE® je certifikována organizací PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

PETA je největší nezisková organizace bojující za práva zvířat na světě, založená v roce 1980 v USA.

Logo PETA Approved Global Animal Test Policy se postupně začíná objevovat na obalech výrobků 100% PURE®.